Mesafeli Satış Sözleşmesi

Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda mesafeli şatış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar.

Mesafeli Satış Sözleşmesi alicinaroglu.com ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda Satış sözleşmesidir.

Madde – 1
İş bu sözleşmenin konusu, satıcının, alıcıya satısını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satısı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

Madde – 2
SATICI BİLGİLERİ

alicinaroglu.com – Ali ihsan Çınaroğlu

Madde – 3
ALICI BİLGİLERİ
Tüm üyeler: Ali ihsan Çınaroğlu Firmasının e-ticaret mağazası alicinaroglu.com’a üye olup alışveriş yapan tüm alıcılar. (Bundan sonra alıcı veya müşteri olarak anılacaktır).

Madde – 4
SÖZLEŞME KONUSU VE ÜRÜNBİLGİLERİ
Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Şekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden değişiklik gösterebilmektedir.

Madde – 5
TESLİMAT VE KURULUM

5.1 – ALICI, Madde 4’te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

5.2 – Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için alıcının e-posta adresine gönderilecek link veya dosyalar ile sanal ortamda teslim edilir, fiziki olarak bir ürün teslimi söz konusu değildir.

5.3 – Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin alıcınin tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

5.4 – Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’ya teslim edilmiş olan lisans numaraları ve bağlı dosyalar SATICI tarafından iptal edilir.

5.4 – Ürünlerimizin detay sayfalarında ürünlerin nasıl kurulduğu ile ilgili yazılı ve görsel bilgiler verilmektedir. Bu noktada firmamız ücretsiz kurulum hizmeti vermemektedir. Müşterinin destek talebi üzerine kurulum işlemi, ücreti karşılığında yapılır.

5.5 – Bu sözleşme sitemiz (alicinaroglu.com) üzerinden yapılan alışverişler sonrasında devreye girer ve herhangi bir hizmet satın alan tüm müşteriler “Koşuları Kabul Ediyorum” kutucuğunu işaretleyerek bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Madde – 6
Site Check-Up’ı ile sorun tespiti

6.1 – Site Check-Up hizmetinde istenilen bilgilerin eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

6.2 – İstenilen bilgilerden bir veya birden fazlasının hatalı, eksik veya gönderilmemiş olması durumunda, gönderilen bilgiler ile tespit yapılacak, rapor bu bilgilere göre oluşturulacaktır. Verilen bu bilgilerin sonrasında değiştirilmesi tamamen müşterinin inisiyatifinde veya sorumluluğundadır. Bu bilgiler ile alakalı oluşabilecek herhangi bir işlemden SATICI sorumlu değildir.

6.3 – Verilen rapor sonrasında tespit edilen hatalar için müşteri tarafından istenirse ayrı teklif gönderilecektir, tespit edilen sorunlar ile ilgili teknik bir işlem yapılmayacaktır.

Madde – 7
WordPress Hazır Tema Kurulumu

7.1 – WordPress Hazır Tema Kurulumu hizmetinde istenilen bilgilerin eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

7.2 – İstenilen bilgilerden bir veya birden fazlasının hatalı, eksik veya gönderilmemiş olması durumunda, gönderilen bilgiler ile tespit yapılacak, rapor bu bilgilere göre oluşturulacaktır. Verilen bu bilgilerin sonrasında değiştirilmesi tamamen müşterinin inisiyatifinde veya sorumluluğundadır. Bu bilgiler ile alakalı oluşabilecek herhangi bir işlemden SATICI sorumlu değildir.

7.3 – Kurulum işleminin yapılması için gerekli olan temanın mutlaka orijinal ve lisanslı olması gerekmektedir, müşteri tarafından edinilen temada illegal bir durum olmasının SATICI tarafından tespit edilmesi durumunda orijinal tema dosyalarının edinilmesi gerekmektedir, aksi halde kurulum yapılmayacak, komisyon giderleri düşülerek ücret müşteriye iade edilecektir.

7.4 – Kurulum işlemi temanın demo linkinde yer aldığı şekilde yapılacaktır, özelleştirme talepleri SATICI tarafından gerekli görülmesi durumunda talep edilebilir.

7.5 – Kurulum işlemi tek bir dil için yapılmaktadır, ilave diller için ekstra ücret talep edilmektedir.

7.6 – SATICI tarafından karar verilecek şekilde kurulum içerisinde 10 adet sayfa girişi (hakkımızda, iletişim, ana sayfa vb.) yapılmaktadır, ekstra ürün, hizmet vb. bilgi girişleri için ekstra ücret talep edilmektedir.

Madde – 8
Woocomerce Tema Kurulumu

8.1 – Woocomerce Hazır Tema Kurulumu hizmetinde istenilen bilgilerin eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

8.2 – İstenilen bilgilerden bir veya birden fazlasının hatalı, eksik veya gönderilmemiş olması durumunda, gönderilen bilgiler ile tespit yapılacak, rapor bu bilgilere göre oluşturulacaktır. Verilen bu bilgilerin sonrasında değiştirilmesi tamamen müşterinin inisiyatifinde veya sorumluluğundadır. Bu bilgiler ile alakalı oluşabilecek herhangi bir işlemden SATICI sorumlu değildir.

8.3 – Kurulum işleminin yapılması için gerekli olan temanın mutlaka orijinal ve lisanslı olması gerekmektedir, müşteri tarafından edinilen temada illegal bir durum olmasının SATICI tarafından tespit edilmesi durumunda orijinal tema dosyalarının edinilmesi gerekmektedir, aksi halde kurulum yapılmayacak, komisyon giderleri düşülerek ücret müşteriye iade edilecektir.

8.4 – Kurulum işlemi temanın demo linkinde yer aldığı şekilde yapılacaktır, özelleştirme talepleri SATICI tarafından gerekli görülmesi durumunda talep edilebilir.

8.5 – Kurulum işlemi tek bir dil için yapılmaktadır, ilave diller için ekstra ücret talep edilmektedir.

8.6 – SATICI tarafından karar verilecek şekilde kurulum içerisinde 10 adet sayfa girişi (hakkımızda, iletişim, ana sayfa vb.) yapılmaktadır, ekstra ürün, hizmet vb. bilgi girişleri için ekstra ücret talep edilmektedir.

Madde – 10
Sorun Giderilmesi veya Özelleştirme Talepleri

10.1 – alicinaroglu.com/iletisim adresinde bulunan form aracılığı ile doldurulmuş olan isteğinize göre sitenizde talep ettiğiniz işlemler yapılacaktır.

10.2 – Bu işlemlerin yapılabilmesi için sitenizin erişim bilgilerini SATICI ile paylaşmanız gerekmektedir.

10.3 – Paylaşılan bu bilgiler işin teslimi sonrasında ALICI tarafından değiştirilmeli veya muhafaza edilmelidir. Sitede yapılan işlemler sonrasında sitede oluşabilecek her türlü veri kaybı, hata, saldırı gibi unsurlar MÜŞTERİ ile hosting firması arasındadır ve SATICI bu konulardan sorumlu tutulamaz. İşin teslim edildiği tarih itibariyle verilen tüm şifre, bilgi ve diğer ayrıntıların MÜŞTERİ tarafından korunması veya değiştirilmesi gerekmektedir, bu bilgiler ile yapılacak yetkisiz bir işlem, saldırı veya güvenlik probleminden SATICI sorumlu tutulamaz.

Madde – 11
WordPress Site Taşıma

11.1 – WordPress Site Taşıma hizmetinde istenilen bilgilerin eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

11.2 – Taşıma işlemi sırasında oluşabilecek veri kaybından SATICI sorumlu değildir.

Madde – 12
WordPress Hosting

12.1 – Hosting tescil işlemleri Turhost firması aracılığı ile yapılmaktadır.

12.2 – Hosting hizmetinizi bizden almanız durumunda hosting hizmetiniz yıllık olarak belirtilen ücret dahilinde alınacak, ve başlama tarihinden itibaren 1 yıl sonra yenilenecektir.

12.3 – Size sunmuş olduğumuz hosting alanı içerisinde Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı olan içerik, materyal, bilgi, resim vb. tüm içerikler bu sözleşmede adı geçen müşteriyi bağlamaktadır. Yasalara aykırı bir durum oluşması durumunda firmamız herhangi bir sorumluluk kabul etmemekte ve bu bilgileri yetkililer ile paylaşmaktadır.

12.4 – Barındırma hizmetinin bulunduğu internet sitesinin güvenliği, yedeklenmesi vb. işlemler müşteri tarafından sağlanmalıdır. Firmamız sitenizin güvenliği veya korunması ile ilgili bir işlem yapmamaktadır. Barındırma hizmeti sırasında gerçekleşen saldırı vb. nedenle oluşabilecek veri kaybı, zarar vb. durumlarından firmamız sorumlu değildir.

Madde – 13
CAYMA HAKKI:

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, bilgisayar kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ve her türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmammış olması şartına bağlıdır. Bu bağlamda satılan ürün yazılım ürünü olduğu için iade edilmesi mümkün değildir.

ELEKTRONİK KAYITLARIN GEÇERLİLİĞİ:

Taraflar arasında ve tarafların yetkililerince yapılan e-posta, anlık mesaj veya diğer yazışma kayıtları, kanunen geçerli delil sayılarak, usul hukuku bağlamında kesin ve bağlayıcı delil olarak kabul edilmiştir.

YETKİLİ MAHKEME:

İş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’nın yerleşim yerindeki TÜKETİCİ MAHKEMELERİ yetkilidir. Siparişin elektronik ortamda onaylanması durumunda, ALICI iş bu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılır.