Rocky filmlerinde kullanılan eşyalar açık arttırmada

Rocky filmlerinde kullanılan eşyalar açık arttırmada

Tarih: 20.12.2015

Bilenler bilir bir Sylvester Stallone hayranıyımdır. Rocky serisi ise izlediğim tüm filmleri arasında bir numarada gelir. Geçtiğimiz günlerde Amerika’nın Los Angeles şehrinde bir açık arttırma yapıldı. Açık arttırmada filmlerinde kullanılan çeşitli eşya, kostüm ve ekipmanlar açık arttırma usulü satıldı.

Açık arttırmaya katılan Stallone yıllardır depoda duran eşyaların filmin fanlarına ulaşmasını sağlamak istediğini, böylece bu eşyaların keyfinin daha çok çıkarılacağını söyledi.

En Pahalı Objeler Rocky Serisine Ait

Açık arttırmadan elde edilen gelirin Amerikan savaş gazileri derneklerine bağışlanacak olması da dikkatimi çeken en önemli nokta oldu. İtalyan asıllı bir Amerikalının ülkesine ne kadar bağlı olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu bizlere. Verdiği röportajda;

Bu eşyalar hayatımın 40 yıldan fazla bir döneminde kullanıldı. Filmlerimde kullandığım her objeyi saklamayı seviyorum ve sakladığım bu objelerin artık zamanını doldurduğunu ve onlara gitmeleri için izin vermem gerektiğini düşündüm.

Cuma günü yapılan satışta en pahalı obje Rocky 2 ve Rocky 3 filminde kullanılmış olan şampiyonluk kemeri ve Rocky 3 de kullanılan boks eldivenleri oldu. İki obje de 200.000$ lık değerler ile fiyatlandırıldı.

1400’ün üzerinde eşyadan seçim yaparken karar vermekte zorlandığı en zor objenin bu kemer ve eldiven olduğunu belirtti.

İlk rocky filminde kullanılan deri ceket 149.000$ karşılığında satıldı.

Apollo Creed’in rocky 4’de giymiş olduğu kostüm 43.750$ karşılığında satıldı.

Ivan Drago’nun rocky 4’de giymiş olduğu kostüm 45.000$ karşılığında satıldı.

Rocky 2 de kullanılan antreman ipi 7.500$ karşılığında satıldı.

Rocky 4 de kullanılan şort 51.250$ karşılığında satıldı.

İkinci ve Üçüncü filmde kullanılan lastik top 32.500$ karşılığında satıldı.

İkinci filmde kullanılan kaplan ceketi 42.500$ karşılığında satıldı.

Rocky Balboa filminde kullanılan Adrian Balboa mezar taşı 4.000$ karşılığında satıldı.

Shaq’ın Lakers Şampiyonluk Yüzüğü

Filmlerimde kullandığım bu eşyaların hepsinin benim için bir anlamı var çünkü onlar benim tarihimin ve hayatımın bir parçası. Çocuklarımı büyüttüm, yapmam gereken bir çok şeyi yaptım bu süreç içerisinde. Bu eşyaları satmak benim için zor olsa da alacak kişinin çocukluğuna götürerek tıpkı benim gibi aynı heyecanı hissedeceğinden hiç şüphem yok.

Stallone ayrıca, 2002 yılında Los Angeles Lakers’ın şampiyonluğunda Shaquille O’Neal tarafından kendisine verilen şampiyonluk yüzüğünü de 22,500$ karşılığında açık arttırmada sattı.

Diğer objeler ise Stallone’nin Rambo, The Expendables gibi diğer önemli filmlerine ait.