Stephan Lehmann – Bayern Münih gol anonscusu

Stephan Lehmann – Bayern Münih gol anonscusu

Tarih: 07.01.2014

Benim gibi Bayern Münih taraftarlarının merak ettiği konulardan biri de eminim gollerden sonra gol anonsunu yapan kişinin kim olduğudur. Epey araştırmama rağmen en sonunda Elif Bekfelavi sayesinde kim olduğunu öğrendiğim Stephan Lehmann’ı sizlere tanıtmak istedim.

stephan-lehmann-1988Stephan Lehmann Kimdir ?

1984 yılında kariyerine başlayan Stephan Lehmann, 1988 – 2008 yılları arasında Antenne Bayern adlı radyo istasyonunda eşitli programlar yapmış. Radyoda geniş bir hayran kitlesine sahip olan Lehmann 2008 yılında Bayern 1 radyosuna geçiş yapmış ve yapılan araştırmalara göre bu kitleyi beraberinde Bayern 1’e getirmiştir.

1990 lı yıllarda DSF adlı özel televizyonda Power Play adlı bir program yapsa da asıl ününe radyoculuk sayesinde ulaşmıştır.

Küçük yaşlardan itibaren bir Bayern Münih taraftarı olan Lehmann, 20 yıllık üyeliğinin verdiği heyecan ile stadyum anonsculuğu teklifini geri çevirmemiştir. 1996 yılında Andreas Wenzel’in yerine görev yapmaya başlamış ve tecrübesi ile önce 2005 yılındaki Konfederasyon kupasının sunuculuğunu, daha sonra ise 2006 yılındaki Dünya Kupasını sunmuştur.

Bayern Münih’in Eintracht Braunschweig maçının 30.dakikasında Arjen Robben’in attığı gol sonrası anonsunu yaparken facebook fanları için çektiği video sizlerle 🙂

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=olwMAZe5VLk[/youtube]