WooCommerce

WooCommerce

WooCommerce

WooCommerce WordPress tabanlı bir e-ticaret eklentisidir. Woo olarak da anılan bu eklendi kısa sürede dünya çapında büyük pazara sahip bir e-ticaret platformu haline gelmiştir. Bu süreçteki en önemli nokta sunmuş olduğu eklenti çeşitliliği ile geliştirme imkanının geniş olması ve popülerliğidir.

WooCommerce Nedir?

Woo, WordPress için geliştirilmiş bir e-ticaret eklentisidir ve birçok farklı özelliği bünyesinde barındırır. Varyasyonlu ürünler oluşturma, çapraz satışlar gerçekleştirme, güvenli ödeme yöntemleri sunma, ve sınıfa özel nakliye ücretleri belirleme gibi çeşitli işlevleri kullanıcılara sunar. Bunlara ek olarak, ihtiyaç duyulan diğer özellikler, çeşitli eklentiler aracılığıyla sağlanabilmektedir.

Çok sayıda tema ve eklentiyle desteklenerek sürekli olarak geliştirilen, güncel, ekonomik ve modern bir e-ticaret platformudur. Her geçen gün Woo kullanılarak oluşturulan e-ticaret sitelerinin sayısı artmaktadır.

Peki neden WordPress’in en önemli eklentilerinden birisi olan WooCommerce’i kullanmalıyız ?

Kullanım Kolaylığı

Woo kullanarak bir e-ticaret sitesini yönetmek son derece kolaydır. Tek bir arayüz üzerinden ürün yönetimi gibi temel ihtiyaçlarınızı kolayca gerçekleştirebilir, fiyat ve stok güncellemelerini toplu düzenlemelerle hızlıca yapabilirsiniz.

Özelleştirme İmkanları

WordPress altyapısını kullanan Woo, esnek bir yapı sunar ve WordPress gibi, Woo için de özelleştirilmiş tasarımlar uygulamak mümkündür. Doğru tema ve eklenti seçimleriyle birlikte, güçlü bir e-ticaret sitesi kurulabilir. Bu süreçte, profesyonel destek almak faydalı olacaktır.

Hız Avantajı

Woo, sürekli güncellenen ve arama motorlarının son trendlerine uyum sağlayabilen bir platformdur. Doğru yapılandırma ve tasarım ile Google gibi arama motorlarında üst sıralarda yer almak mümkündür.

SEO Uyumluluğu

Sürekli güncellenen yapısı ile Google ve diğer arama motorlarının güncel gereksinimlerini karşılayan bir platformdur. Doğru şekilde yapılandırıldığında bu siteler arama sonuçlarında üst sıralarda yer alır.

Güvenlik Yeteneği

Woo, güvenlik konusunda güçlü bir platformdur. Ancak, WordPress’e eklenen temalar ve eklentiler üçüncü partiler tarafından geliştirildiğinden, bu bileşenlerin kullanımında dikkatli olunmalıdır.

Ekonomik Avantajı

Woo, özel e-ticaret çözümlerine kıyasla ekonomik bir alternatiftir. Açık kaynak kodlu olması sayesinde, projenizi tek bir geliştiriciye bağlı kalmadan ilerletebilirsiniz. Woo ile oluşturulan siteler, özel yazılımların aksine, yıllık tekrar eden lisans ücretleri talep etmez. Dünya çapında en popüler e-ticaret platformlarından biridir.

Sunmuş olduğum WooCommerce Hizmetleri

WordPress dünyasının en önemli unsurlarından bir tanesi olan Woo ile ilgili aşağıdaki hizmetleri sunmaktayım. Burada yer almayan bir konu ile ilgili benimle çalışmak veya bilgi almak isterseniz Hızlı Talep Formunu kullanarak bana ulaşabilirsiniz.

WooCommerce Tema Kurulumu

WooCommerce Tema Kurulumu

WooCommerce Tema Kurulumu hizmeti tıpkı WordPress Tema Kurulumu hizmetinde olduğu gibi benzer süreçlerle yapılmaktadır. Burada WordPress Tema Kurulumundan ana farkı sonrasında yapılması gereken ekstra işlemlerdir.

WooCommerce Hazır Tema Kurulumu Neleri İçeriyor ?

Temanızı satın aldığınız noktadaki gibi örneğin themeforest.net‘in demo sayfasında gördüğünüz şekilde kurulumu.

Güvenlik ile ilgili işlemlerin yapılması.

Performans ile ilgili işlemlerin yapılması.

Seo alt yapısı ile ilgili işlemlerin yapılması.

Detayları İncele
WooCommerce Tema Kurulumu
Özel Tasarım WooCommerce Teması

Özel Tasarım WooCommerce Teması

WooCommerce doğası gereği çok sayıda hazır tema barındırmaktadır. Hazır temalar kendi içerisinde kullanım kolaylığı ve bütçe bakımından avantajları olduğu gibi çok sayıda dezavantajları da bulunmaktadır.

Neden Özel Tasarım WooCommerce Teması Kullanmalısınız ?

Burada elbette bütçe ve projeden beklentiniz en önemli konudur. Projenin başarısını etkileyen en önemli konular arasında özgünlük ve performans bulunmaktadır.

Özgün Tasarım

Marka ve projenizin rakiplerinizin önüne geçebilmesinin en önemli noktası özgünlüktür. Günümüzde bir çok e-ticaret projesi birbirinin kopyası olarak görünmektedir. Bu tekrar eden görünüm markanızın imajını zedeleyip satışlarınızı etkileyebilmektedir.

Kötü Performans

Hazır WooCommerce temaları beraberinde çok sayıda kütüphane, ilave eklenti ve farklı kombinasyon sahibi olduğu için kullanmadığınız bir çok dosyayı sitenizde taşımanıza ve performansınızın kötü anlamda etkilenmesine sebep olmaktadır.

Detayları İncele
Özel Tasarım WooCommerce Teması

WooCommerce Çalışmalarımdan Bazıları;

Siz de bu firmalar arasında yer alarak projenizi hayata geçirmek istiyorsanız hemen Bana Ulaşın birlikte çalışalım.

Hızlı Talep Formu

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.