WordPress de tüm ortam klasörünüzü nasıl indirebilirsiniz ?

WordPress de tüm ortam klasörünüzü nasıl indirebilirsiniz ?

Tarih: 17.02.2015

Bildiğiniz üzere wordpress de ortam dosyalarınız(fotoğraf, video, müzik dosyaları) yapacağınız ayarlara göre ya bir klasörde (default olarak uploads) ya da yıllık ve aylık olarak ayrı ayrı klasörlerde (2014-01, 2014-02 gibi) tutulur. Şimdi bunları ftp bağlantısı ile çekebiliriz ne gerek var böyle bir bileşene diyenleriniz olacaktır. Ftp ile indirmek bir yöntemdir fakat bu yöntemde birkaç tık ile bütün ortam dosyasını kolayca indirebiliyoruz  yani uzun uzun bağlantıyı kurup beklemenize gerek yok.

 

Eğer periyodik aralıklarla yedek alıyorsanız bu yöntem size istediğiniz aralıktaki ortam dosyanızı yedekleme imkanı verecektir. Bir başka faydası da sitenizi hızlandırma adına, sitenizde var olan fotoğrafların optimizasyonunu bu yöntem ile sağlayabilirsiniz. İndireceğiniz klasörü bilgisayarınıza açıp, fotoğraflar üzerindeki gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra aynı isimde olmalarına dikkat ederek sunucunuza geri yüklerseniz, ekstra bir bileşen vs. kullanmadan fotoğraf optimizasyonu yapmış olursunuz.

Gelelim bileşenin nasıl kurulacağına; buradaki linkten bileşenimizi indirip etkinleştiriyoruz. Daha sonra bileşen sol menüde downMl başlığı altında bir başlık oluşturuyor. Bu başlığa tıkladıktan sonra tüm ortam klasörümüzü sıkıştırıp bize zip dosyası olarak sunuyor. Daha sonra linkin üzerine tıkladığımızda da tüm medya klasörünüz hazır.

%d blogcu bunu beğendi: