WordPress Değişiklik Eklentisi
Ali Çınaroğlu avatarı

Ali Çınaroğlu

WordPress Uzmanı
21.11.2014

WordPress Değişiklik Eklentisi

WordPress yapısı gereği size pek çok noktada değişiklik yapmanızı sağlayan bir sistem. Tema dosyalarınıza bağlı olarak çalışan functions.php size özelleştirilebilir pek çok değişiklik yapabiliyor olsanız da bazen Core dosyalar dediğimiz ana dosyalara müdahale etmeniz gerekebilir.

Bu müdahaleler sonrasında çıkabilecek bir wordpress güncellemesi ile yaptığınız tüm değişiklikler gidecek, yerine dosyaların orjinal halleri gelecektir. Bunun önüne geçebilmek için de ayrı bir dosya ile güncelleme ne olursa olsun o codex için belirlemiş olduğumuz şartların uygulanmasını sağlıyoruz.

WordPress Değişiklik Eklentisi – Code Snippets

Wordpress Değişiklik Eklentisi

Bunu yapabilmek ise ufacık bir işlem sayesinde çok basit hale geliyor.

Öncelikle WordPress Değişiklik Eklentisi Code Snippets eklentisini aktive ediyoruz. Daha sonra yapmanız gereken ilgili menüden Add New diyerek kodunuzu eklemektir. Örneğin sitemde yer alan WordPress Şifre Değişikliği Uyarısını Kapatmak içeriğindeki kodu eklemek istediğinizde bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

Ali Çınaroğlu avatarı

Ali Çınaroğlu

👨🏼‍💻Web & WordPress Geliştirici 💼 flatisler.com 🏇Amatör Atçı 🪖İkinci Dünya Savaşı Meraklısı

Bu içerik için 2 Yorum Var

im iranian programmer – i have a turkey project and im using your web site good posts – thanks . this site is one of best turkey site . thanks

Ali Çınaroğlu avatarı Ali Çınaroğlu dedi ki:

Thank you 🙂

Yorum Yap