image_alt_text

WordPress Kurulumu – WordPress Tema Kurulumu

WordPress Tema Kurulumu Nedir ?

WordPress için hazırlanmış olan temalardan birinin sitenize kurulması işlemidir.

Temayı Nereden Satın Alabilirim ?

Tema satışı için çeşitli kaynaklar mevcut fakat gerek tasarım yapısı, gerekse kod düzeni açısında uzun vadede sorun çıkarmayacak kaynak Themeforest.net dir. Burada satışa çıkan temalar profesyonel ekiplerce kontrol edildikten sonra satışa sunuluyor, böylece diğer tema satışı yapan bireysel noktalarda sıkça görülen “tema hatası” kavramı büyük ölçüde ortadan kalmış oluyor.

Tema Ücretini Kim Ödüyor ?

Bu tamamen size bağlı, tema ücretleri değişkenlik gösterdiği için dilerseniz ben sizin adınıza alabilirim, dilerseniz siz satın alıp kurulum dosyalarını bana gönderebilirsiniz.

Ne var canım kendim kurarım !

Maalesef özellikle ülkemizde bilişim alanında herkes uzman konumunda ! Themeforest da demosunu gördüğünüz tasarımın ücretini ödeyip zip dosyasını indirdiğinizde, yeni tema ekleyerek aynı siteyi görebileceğinizi zannediyorsunuz. Her temanın kendine has bir kurulum mantığı ve yapısı vardır. Buna göre temanın yazarının hangi yoldan gittiğini anlamak için belirli seviyede WordPress bilgisine sahip olmanız gerekiyor. Bu noktada biz devreye giriyoruz.

Kuruluma neler dahil ?

Yapmış olduğum kuruluma standart olarak güvenlik ve performans ile ilgili yapılması gereken işlemler de dahildir. Tıpkı bir bilgisayara format atmak gibi, en önemli işlemler sonrasında yapılan işlemlerdir. Bu işlemler bilgisayarınızın uzun vadede ne kadar sağlıklı çalışacağını belirler. Aynı şekilde WordPress kurulumu sonrasında da yapılması gereken çok sayıda işlem mevcut. Bu işlemler sonrasında siteniz daha güvenli ve performanslı olarak çalışmaktadır.

Bu işlemlere ek olarak temanızın ingilizce kalan yerlerine de türkçeleştirme çalışması yapmaktayım.

Kuruluma neler dahil değil ?

Kurulum demo içerikler ve var ise hakkımızda,hizmetlerimiz gibi standart başlıklar altında hazırlanmış olan içeriklerin sitenize girilmesini kapsar. Fakat ürünlerinizin ve sayısı 10 dan fazla sayfa içeriğinizin girişini yapmıyorum. Size nasıl yapılacağı konusunda bilgi veriyorum. Eğer buna vaktiniz yok ise de ekstra çalışma olarak bu çalışmayı sizin için yapıyorum.

Kurulumunu yapmış olduğum WordPress Temaları

Sıralama projelerin bitiriliş tarihine göre yeniden eskiye doğru sıralanmıştır.