Yine yaptın numaranı Can Hoca !

Yine yaptın numaranı Can Hoca !

Tarih: 19.04.2016

Efendim bilenler bilir ağır Cem ve Can Yılmaz hayranıyımdır. Karikatür kitabından başlayarak önce Cem sonra da Can Yılmaz’ın sıkı takipçisi olmuşumdur. Her ne kadar her fırsatta baltalamaya çalışsalar da, ülkemizde halen seninle aynı bakabilen, görebilen ve düşünen beyinlerin kaldığını görmek mutlu ediyor insanı. Bu yüzden bugüne kadar ne yazdılarsa okudum, ne söyledilerse izledim, dinledim.

Bizim burası biraz şehir dışında bir avm miz var oranın da bir kitapçısı, kitabın çıktığını twitter’dan Can abiyi takip ettiğim için biliyorum haliyle. Gittim kitapçıya, merhaba can yılmazın kitabı geldi mi ? adam bi baktı şöyle, cem yılmaaaaz…cem yılmazın kitabı yok ki dedi, sonra uzağa doğru seslendi diğer arkadaşına “şeref cem yılmazın kitabı var mı ya ! ” Ulan orada bile “did you mean cem yılmaz” çaktı adamlar.

Yaklaşık 5 kere falan gittim her gittiğimde benzer diyaloglar oldu, adı ne dedi mesela bir keresinde…Yeni başlayanlar için Can Yılmaz Klişe Hayatlar Matbaası diyince hepten devreler karıştı tabi. Ah be Can abi, yapsana sen de kitabın adını Portakal, Çardak vs. diye…

Sonunda kardeşim almış getirmiş, hemen arkasına gitti elim ki zaten yetti gözümden yaş gelmesi için. Kardeşime doğru yüksek sesle “abimi severim, abim olmasa yine severdim, az görüşürdüm belki ama yine de severdim” kısmını okudum anladı o 🙂

Bir çırpıda okudum bitirdim yarısını, kalan yarısını da yine bir kaç saat içinde bitiriverdim. Ülkemizin 80’li yıllardan bugünlere neler çekerek geldiğini, o dönemin orta direklerinin aslında titanyumdan yapıldığını ve hep o bahsedilen “adamlar yapmış abi” nin yapılabileceğini gördüm anladım.

Tek kelime ile harika olmuş, alın okuyun mutlaka. Eline sağlık Can hoca, yine yaptın numaranı !