Yoast SEO Bileşeni Alternatifleri

Yoast SEO Bileşeni Alternatifleri

Tarih: 16.10.2019

Malumunuz bir internet sitesinin var oluş amaçlarından en önemlisi insanlar tarafından bulunabilmek, bunun sağlanabilmesi için yaptığımız işlemlerin tümüne de SEO (search engine optimization) Türkçesi ile Arama Motoru Optimizasyonu diyoruz.

Bu işlemleri yapabilmek için de bize bazı araçlar gerekiyor, bu araçların en fazla bilindik ismi Yoast Seo bileşeni. Kendi kullanıcısı için çok sayıda avantaj ve özellik içerse de önemli bir kitle Yoast Seo dan memnun değil. Bu nedenle ben de sizler için bu bileşene alternatif olabilecek diğer bileşenlerin listesini hazırladım.

Yoast Seo Bileşeni Alternatifleri

3-All in One SEO Pack

En az Yoast kadar bilindik ve çok sayıda kullanıcısı bulunan bu bileşen maalesef geçen bu sürelere rağmen gerek arayüzü, gerek özellikleri gerekse bir çok bileşenin ücretsiz olarak verdiği hizmetleri Pro sürümü ile vermesi nedeniyle listemde 3 numarada yer alıyor.

Bileşen Linki 

2-WP Meta SEO

Kendine ait belirli bir kullanıcı kitlesi mevcut, arayüz ve özellik bakımından standartların biraz üzerinde fakat Yoast Seo ile kıyaslandığında bir çok noktada sınıfta kalıyor, bu nedenle listemde 2. sırada

Bileşen Linki

1-WordPress SEO Plugin – Rank Math

Eğer bu şekilde devam ederse Yoast Seo yu tahtından edebilecek bir bileşen olarak görüyorum, çok sayıda premium özelliği ücretsiz olarak sunuyorlar. Zengin İçerik tipleri ile ilgili vermiş oldukları özellik piyasada 45-50$ a satılan bileşenlerin çoğunda yok. Arayüzü ve özellikleri kıyaslandığında listemde 1.sırayı hak ediyor.

Bileşen Linki