WordPress Hosting
Ali Çınaroğlu avatarı

Ali Çınaroğlu

WordPress Uzmanı
16.03.2024

WordPress Hosting

Turhost WordPress Hosting

Projelerin başarısındaki en kritik noktalardan bir tanesi de hosting yani barındırma hizmeti konusudur. Çok iyi kodlanmış, iyi düşünülmüş hatta büyük reklam bütçeleri hazırlanmış projelerin hep unutulan bölümler hosting olmuş ve genellikle tüm yukarıdaki olumlu noktalar hüsrana dönüşmüştür.

Örnek vermek gerekirse ferrari marka bir aracınız var, arabanızın motorundan kaportasına, konforundan rengine kadar her noktasından başarı bekliyorsunuz, benzinliğe yanaşıp en ucuz en kötü mazotu koyuyorsunuz. Bu araç performans verebilir mi ?

Ülkemizde de ne yazık ki bu konu ferrari örneğindeki gibidir. Çok büyük bütçeler ile televizyon reklamı veren kuruluşların basic düzeydeki WordPress Hosting hesapları nedeniyle reklamdan sonra sitelerine giren ziyaretçilerine hizmet yerine hata sayfaları gösterdiklerine sıklıkla şahit oluyoruz.

Bu noktada WordPress projeleriniz için mutlaka özel bir hosting yapısı kullanmanız gerekmektedir. WordPress’in resmi sitesinde de belirtildiği üzere php.5.6 sürümünden daha yüksek ve linux alt yapılı bir hosting ihtiyacınız olacaktır. Fakat bu iki özellik kesinlikle yetmez. Hosting yönetimi ve ayarları başlı başına ayrı bir uzmanlık gerektirmektedir, çalışacağınız firmanın bu uzmanlığa sahip olup olmadığını ise çoğu zaman anlayamayabilirsiniz. Yine örnek vermek gerekirse safe_mode dediğimiz özelliğin açık olduğu bir hosting hesabında temanızın istediği resim ölçeklendirmesini otomatik olarak yaptıramazsınız, veya url yazımı ile ilgili bir ayar değişikliği yaşadığınızda manuel olarak htaccess dosyasını güncellemeniz gerekecektir.

Peki bunlarla uğraşmak sizin işiniz mi ? Elbette ki hayır ! Sizin yerinize bu işlemleri önceden yapmış, ve sizin sadece projenize odaklanmanızı sağlayan bir firma ile çalışmanız gerekmektedir.

Uzun yıllardır bu sektördeyim ve çok sayıda firma gördüm ve uzun lafın kısası Turhost firmasını öneriyorum. Gerek teknik alt yapısı, gerek destek personeli gerekse sorunlara yaklaşımlarındaki yardımcı zihniyetleri ile benim ilk tercihim kendileri.

Turhost WordPress Hosting Özellikleri Nelerdir ?

  • 1 Domain için geçerlidir.
  • Paylaşımlı cpu ve ram kullanılmaktadır. Projenize bağlı olarak ek ücret karşılığında cpu ve ram tanımlaması yapılmaktadır.
  • Disk ve trafik alanı ile ilgili bir sınırlama bulunmamaktadır.*
  • E-posta hesapları ile ilgili bir sınırlama bulunmamaktadır fakat hesap başına 250mb lık mail kotası bulunmaktadır.
  • Mysql veritabanları ile ilgili de bir sınırlama bulunmamaktadır.

*Disk ve trafik alanı ile ilgili sınırlama dosyalarınız ve olağan trafiğiniz dahilindedir. Bu noktada dosya paylaşımı, film paylaşımı gibi direkt olarak WordPress projeniz ile alakalı olmayan çalışmalarda geçerli değildir.

Aşağıdaki linkten WordPress Hosting hizmetine ulaşabilirsiniz.

Wordpress Hosting

Ali Çınaroğlu avatarı

Ali Çınaroğlu

👨🏼‍💻Web & WordPress Geliştirici 💼 flatisler.com 🏇Amatör Atçı 🪖İkinci Dünya Savaşı Meraklısı

Yorum Yap