Özel Tasarım WordPress Teması

Özel Tasarım WordPress Teması

Özel Tasarım WordPress Teması Nedir ?

WordPress doğası gereği çok sayıda hazır tema barındırmaktadır. Hazır temalar kendi içerisinde kullanım kolaylığı ve bütçe bakımından avantajları olduğu gibi çok sayıda dezavantajları da bulunmaktadır.

Neden Özel Tasarım WordPress Teması Kullanmalısınız ?

Burada elbette bütçe ve projeden beklentiniz en önemli konudur. Projenin başarısını etkileyen en önemli konular arasında özgünlük ve performans bulunmaktadır.

  • Özgün Tasarım

    Marka ve projenizin rakiplerinizin önüne geçebilmesinin en önemli noktası özgünlüktür. Günümüzde bir çok proje hazır WordPress temaları kullannıp birbirinin kopyası olarak görünmektedir. Bu tekrar eden görünüm markanızın imajını zedelemektedir.

  • Kötü Performans

    Hazır WordPress temaları beraberinde çok sayıda kütüphane, ilave eklenti ve farklı kombinasyon sahibi olduğu için kullanmadığınız bir çok dosyayı sitenizde taşımanıza ve performansınızın kötü anlamda etkilenmesine sebep olmaktadır.

Peki Birlikte Neler Yapıyoruz ?

Özel WordPress Teması yapımı süreci çeşitli aşamalardan oluşmaktadır. Bu aşamaları tasarım ve kodlama olarak ikiye ayırabiliriz.

Özel Tasarım WordPress Teması Tasarım Süreci

Bu noktada projenizin işleyişi, beklentilerinizle ilgili ön bilgileri alırım. Bunlar ile ilgili size bilgi verdikten sonra sizden beğendiğiniz siteleri, logonuzu, kurumsal renklerinizi alıyorum. Bu bilgiler ile arayüz tasarımcısı arkadaşım ile birlikte size bir adet ana sayfa tasarımı, bir adet hizmet/ürün kategori sayfası tasarımı, bir adet hizmet/ürün detay sayfası tasarımı hazırlıyoruz. Bu tasarımları sizinle paylaşıp var ise değişiklik ve revize taleplerinizi alıyoruz. Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra size onay için gönderiyor ve kodlama aşamasına geçiyoruz.

Özel Tasarım WordPress Teması Kodlama Süreci

Kodlamayı örnek bir domainde hazırlamaya başlıyorum. Çalışma görünür hale geldikten sonra kapalı devre olarak sizinle paylaşıyorum. Bu çalışmada projenize özel olarak hazırlanmış Yönetim Paneli hazırlıyorum. Bu yönetim paneli sayesinde sitenizin hemen hemen her noktasını kendiniz güncelleyebiliyorsunuz. Tıpkı hazır WordPress ve WooCommerce tema kurulum hizmetlerinde olduğu gibi rehber videolar hazırlayarak bu işlemleri nasıl yapacağınızı anlatıyorum.

Kodlama tamamlandıktan tüm testlerimizi mobil cihazlar ile birlikte yapıp örnek domaindeki çalışmanızı asıl domaininize taşıyıp projenizi yayına alıyorum.

Bundan sonraki süreç tıpkı hazır tema kurulumlarında olduğu gibi temel kurulum ve entegrasyon işlemlerinizi gerçekleştiriyorum.

Özel Tasarım WordPress Teması İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu işlemler ile ilgili bugüne kadar karşılaşmış olduğum soruları ve cevaplarını aşağıda listeledim, bunlara ilave bir sorunuz var ise Hızlı Talep formunu kullanarak sorunuzu bana iletebilirsiniz.

Bu işlem ne kadar zaman alıyor ?

Bu tamamen projeden beklentilerinize bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Net olarak bir süre vermek çok doğru olmayacaktır fakat önceki tecrübelerime dayanarak ortalama 14 gün içerisinde projeniz tasarım ve kodlama dahil teslim edilmektedir.

Temada değişiklik yapıyor musunuz ?

Değiştirilmesini istediğiniz noktaları sizden öğrendikten sonra ekstra işlem olup olmadığını size anlatıyorum. Bazı işlemler temanızın içerisinde yer alan ayarlarda mevcut veya kısa sürede düzeltilebilecek işlemlerdir. Bu tip işlemler için ekstra ücret veya süre talep etmiyorum fakat bazı talepleriniz zaman alacak işlemler olduğu için bunları ve ücretini size bildirerek kabul etmeniz halinde işlemleri yapıyorum.

Çoklu dil kuruluma dahil mi ?

WordPress ve WooCommerce tema kurulumlarının aksine Özel Tasarım WordPress Teması hizmetinde dil çalışması seçeceğiniz bir dil üzerinden yapılmaktadır. Örneğin sitenizin Türkçe olarak yayınlanmasını istiyorsanız tüm süreci ve kodlamayı Türkçe olarak yapıyorum, ilave dil için WPML, Polylang gibi dil eklentilerinden birini satın almanız gerekmektedir. Satın alımınız sonrasında entegrasyonu ücretsiz olarak yapıyorum.

Orijinal olmayan tema kurulumu yapıyor musunuz ?

Themeforest.net başta olmak üzere bilinen tema satış sitelerinden alınmış temaların kurulumlarını yapıyorum, illegal yollardan edinilmiş (warez, crackli, korsan vb.) temaların kurulumlarını yapmıyorum ve kesinlikle kullanmanızı önermiyorum. Temanızın yukarıdaki anlatıldığı şekilde elde edilmiş olması durumunda komisyon ücreti düşülerek ücretiniz iade edilecektir.

Ürün/bilgi girişi yapıyor musunuz ?

Özel Tasarım WordPress Teması çalışmasında ürünlerinizin veya hizmetlerinizin sayısına bağlı olarak ürün girişlerinizi yapıyorum. Bu sayfa veya ürünlerin 100’ün üzerinde olması durumunda ekstra ücretlendirme yaparak girişleri sağlıyorum.

Fatura kesiyor musunuz ?

Yapacağımız tüm işlemler mesafeli satış sözleşmesi oluşturulmakta ve adınıza fatura kesilmektedir.

Özel Tasarım WordPress Teması Çalışmalarımdan Bazıları;

Siz de bu firmalar arasında yer alarak projenizi hayata geçirmek istiyorsanız hemen Bana Ulaşın birlikte çalışalım.

    Hızlı Talep Formu