WordPress Hızlandırma İşlemleri

WordPress Hızlandırma İşlemleri

WordPress Hızlandırma İşlemleri

WordPress hızlandırma işlemi ve ne kadar sonuç alabileceğiniz bazı noktalara bağlı olarak değişmektedir. Örneğin hazır tema kullanımı durumunda bir noktaya kadar sonuç alınabilirken, kod optimizasyonu yapılmış özel bir wordpress temasında çok daha başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

WordPress Hızlandırma İşlemleri Nelerdir ?

WordPress sitenizi hızlandırmak, kullanıcı deneyimini iyileştirmenin yanı sıra SEO açısından da önemli bir adımdır. Bu nedenle sitenizin açılış hızının arama sonuçlarında yukarı sıralarda yer almanızı etkilediğini unutmayın. Bu noktada dikkat edilmesi gereken konular şu şekildedir;

 • Kaliteli Hosting Hizmeti Seçimi

  Performansı yüksek bir hosting hizmeti seçmek, sitenizin hızı üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.Paylaşımlı hosting yerine, VPS veya yönetilen WordPress hostingi gibi daha hızlı hizmetleri tercih etmek sitenizi gözle görülür derece hızlandıracaktır.

 • Gereksiz Eklentileri Kaldırma

  WordPress Güvenlik İşlemleri hizmetimde belirttiğim gibi gereksiz eklenti kullanımı hem güvenlik açısından sorun yaratabilip hem de performansınıza etki etmektedir. Bunun için profesyonel bir WordPress Uzmanı ile çalışarak eklenti kullanımınızı azaltmanız gerekmektedir.

 • Görselleri Optimize Etme

  Görseller genellikle sayfa yükleme sürelerini en çok etkileyen faktörlerden biridir. Görselleri manuel olarak optimize edebileceğiniz gibi toplu optimizasyon yapan sistemler aracılığı ile de görsellerinizi daha hızlı açılır hale getirmeniz gerekmektedir.

 • Sayfa Önbelleğini Kullanma

  Sayfa önbelleğe alma, sitenizin hızını önemli ölçüde artırabilir. Bunun için elbette hosting alt yapınızın buna uygun olması gerekmektedir. Örneğin Litespeed Cache sistemi olan bir hosting firması tercih etmelisiniz.

 • Veritabanını Optimize Etme

  WordPress veritabanı zamanla şişebilir. Düzenli olarak temizleyerek performansı artırabilirsiniz. WP-Optimize gibi eklentiler, gereksiz verileri temizleyerek veritabanını optimize etmenize yardımcı olur.

 • Google Pagespeed Insights Optimizasyonu

  Google’ın siteniz için durum tespiti ve önerilerini içeren hizmeti olan Google Pagespeed Insights her site ile ilgili siteye özel öneri ve uyarılarda bulunur. Bu işlemler çoğunlukla bir WordPress Uzmanı tarafından yapılması gereken işlemlerdir. Bu işlemleri de birlikte yapabiliriz.

WordPress Hızlandırma İşlemleri için Birlikte Neler Yapıyoruz ?

Yukarıda yazmış olduğum başlıkların birini veya tamamını uygulayarak sitenizi ölçümlere dayalı olarak daha hızlı hale getirebiliriz. Bunun için tespit ettiğimiz soruna bağlı olarak uygulayacağım işlemler bulunuyor.

WordPress Hızlandırma İşlemleri İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

WordPress Hızlandırma İşlemleriile ilgili bugüne kadar karşılaşmış olduğum soruları ve cevaplarını aşağıda listeledim, bunlara ilave bir sorunuz var ise Hızlı Talep formunu kullanarak sorunuzu bana iletebilirsiniz.

Sitemin hızlandığını nasıl anlayacağım ?

Çalışmaya başlamadan önce sitenizin mevcut durumunu çeşitli araçlar kullanarak tespit ediyorum. Bu sonuçları sizinle paylaşıyorum. Uygulayacağım işlemler sonrasında aynı testleri tekrar yaparak sitenizin hızlandığını kanıtlıyorum.

Fatura kesiyor musunuz ?

Yapacağımız tüm işlemler mesafeli satış sözleşmesi oluşturulmakta ve adınıza fatura kesilmektedir.

  Hızlı Talep Formu