WooCommerce Tema Kurulumu

WooCommerce Tema Kurulumu

WooCommerce Tema Kurulumu

WooCommerce Tema Kurulumu hizmeti tıpkı WordPress Tema Kurulumu hizmetinde olduğu gibi benzer süreçlerle yapılmaktadır. Burada WordPress Tema Kurulumundan ana farkı sonrasında yapılması gereken ekstra işlemlerdir.

WooCommerce Tema Kurulumunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Standart bir tema kurulum işleminde hazır demoyu kurup sonrasındaki işlemler ile süreci tamamlarız fakat WooCommerce E-Ticaret yapısı olduğu için özelleştirilmesi gereken bir çok nokta bulunmaktadır.

Sepet Özelleştirmeleri

Projenizin işleyişine, sattığınız ürünün cinsine ve müşteriden beklentilerinize göre WooCommerce sepetinde özelleştirme ihtiyacınız olabilir. Bu noktada taleplerinizi belirleyip ekstra çalışma olarak bu işlemleri yapabiliriz.

Sipariş Özelleştirmeleri

Tıpkı yukarıda bahsettiğim gibi projenize bağlı olarak sipariş ekranında ilave olarak bazı alanlara ihtiyacınız olabilir. Örneğin dijital bir ürün satıyor ve müşterinizden ilave olarak bir web adresi bilgisi istiyorsanız bu alanların ekstra olarak açılması gerekmektedir. Bunun için hazır eklentiler kullanabileceğiniz gibi mevcut temanız üzerinde de işlemler yapılabilir.

Kargo Sisteminin Kurulması

E-Ticaret sitelerinin en önemli aşamalarından birisi de kargo yapılandırmalarıdır. Ücretsiz kargo tanımlanması, bölge bölge farklı kargo ücreti belirlenmesi, belirli bir desi/kg ölçüsüne göre kargo ücreti değişikliği gibi çok sayıda varyasyonu hazırlamanız gerekebilir. Bu noktada kurulum öncesinde istediğiniz yapıyı belirtirseniz size bu konuda da yardımcı olabilirim.

Kampanya Kurulumu

WooCommerce kurulumu sonrasında kupon kullanım imkanı hazır halde gelmektedir. Fakat kupon kullanımının kendi içerisinde şartları ve uygulama ayarları bulunmaktadır. Bu ayarlar projenizin işleyişine göre değişiklik gösterebilir, bu nedenle size bu ayarları da yapabilirim.

Google Alışveriş Tanımlaması

Google’ın alışveriş altyapısına ürünlerinizi tanıtabilir, böylece arama sonuçlarında avantaj elde edebilirsiniz. Bu entegrasyon işlemleri çok sayıda aşamamayı içinde barındırmaktadır, bu nedenle ortalama bir kullanıcının kurulum aşamasında sorun yaşaması çok karşılaştığım bir durumdur. Talebinize göre kurulum hizmeti sonrasında Google satıcı hesabınıza ürün tanımlamanızı ve ayarlarınızı yapıyorum.

WooCommerce Sanal Pos Kurulumu

WooCommerce e-ticaret sitenizde müşterilerinizden ödeme alabilmeniz için ödeme kapısı (payment gateway) firmalarından biriyle çalışmanız gerekmektedir. Bu firmaların kendilerine ait hazır eklentileri bulunmaktadır. Bu eklentilerin kurulumu ve sitenizden kredi kartı ile ödeme alınması konusunda da destek veriyorum.

Tema Bazlı Ayarlar

Her WooCommerce temasının kendine ait ayrı bir yönetim paneli vardır. Bu yönetim panelleri temadan temaya farklılık göstermektedir. Her tema yine kendine ait bir dökümantasyon sahibi olsa da bu ayarların yapılması bazen standart kullanıcılar için zaman almakta ve zorlaşmaktadır. Bu noktada temanıza ait ayarlarınızı ve nereden yapılacağını sitenize özel rehber videolar hazırlayıp size göndererek işlemleri yapmanızı sağlıyorum.

WooCommerce Hazır Tema Kurulumu Neleri İçeriyor ?

  • Temanızı satın aldığınız noktadaki gibi örneğin themeforest.net‘in demo sayfasında gördüğünüz şekilde kurulumu. WooCommerce Tema Kurulumu
  • Güvenlik ile ilgili işlemlerin yapılması.
  • Performans ile ilgili işlemlerin yapılması.
  • Seo alt yapısı ile ilgili işlemlerin yapılması.
  • Talebiniz doğrultusunda Google Webmaster Tools, Google Analytics entegrasyonun yapılması.
  • Seçeceğiniz bir dile göre temanın çeviri işlemlerinin yapılması. Bu işlemler temanızın güncellenmesi sonrasında kaybolmayacak şekilde özel olarak yapılmaktadır. Dil tercihinizin İngilizce olması durumunda bu işlem yapılmayacaktır.

WooCommerce Tema Kurulumu İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

WooCommerce Hazır Tema Kurulumu işlemi ile ilgili bugüne kadar karşılaşmış olduğum soruları ve cevaplarını aşağıda listeledim, bunlara ilave bir sorunuz var ise Hızlı Talep formunu kullanarak sorunuzu bana iletebilirsiniz.

Bu Hizmetin Özel Tasarım WooCommerce Teması Hizmetinden Farkı Nedir?

Özel Tasarım WooCommerce Tema Yapımı hizmeti tamamen size özel olarak hazırlanan tasarım ve özelliklere sahip bir tema sahibi olmanız için verdiğim bir hizmettir. Bu hizmette ise seçmiş olduğunuz hazır temanın kurulum hizmeti verilmektedir. Özel Tasarım WooCommerce Teması hizmeti ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

WooCommerce Tema Kurulumu ne kadar zaman alıyor ?

Normal şartlarda kurulum işlemi 3 iş günü içerisinde yapılmaktadır, isteyeceğiniz özelleştirmelere göre bu süre uzayabilmektedir.

Temada değişiklik yapıyor musunuz ?

Değiştirilmesini istediğiniz noktaları sizden öğrendikten sonra ekstra işlem olup olmadığını size anlatıyorum. Bazı işlemler temanızın içerisinde yer alan ayarlarda mevcut veya kısa sürede düzeltilebilecek işlemlerdir. Bu tip işlemler için ekstra ücret veya süre talep etmiyorum fakat bazı talepleriniz zaman alacak işlemler olduğu için bunları ve ücretini size bildirerek kabul etmeniz halinde işlemleri yapıyorum.

Çoklu dil kuruluma dahil mi ?

Belirtilen ücret ve süre 1 adet temanın 1 adet dil tercihiniz ile birlikte kurulumu içindir. İlave dil seçenekleri ekstra ücretlendirilmektedir.

Orijinal olmayan tema kurulumu yapıyor musunuz ?

Themeforest.net başta olmak üzere bilinen tema satış sitelerinden alınmış temaların kurulumlarını yapıyorum, illegal yollardan edinilmiş (warez, crackli, korsan vb.) temaların kurulumlarını yapmıyorum ve kesinlikle kullanmanızı önermiyorum. Temanızın yukarıdaki anlatıldığı şekilde elde edilmiş olması durumunda komisyon ücreti düşülerek ücretiniz iade edilecektir.

Ürün girişi yapıyor musunuz ?

Örnek olması bakımından tema dosyasının sahip olduğu demo içerikleri yüklüyorum, bunlara ilave olarak ürün girişi yapmıyorum. Ürünlerinizin sisteminize girilmesini istiyorsanız ürün sayınız ve ürün detayına göre ekstra ücretlendirerek yapıyorum.

Fatura kesiyor musunuz ?

Yapacağımız tüm işlemler mesafeli satış sözleşmesi oluşturulmakta ve adınıza fatura kesilmektedir.

WooCommerce Tema Kurulumlarımdan Bazıları;

Siz de bu firmalar arasında yer alarak projenizi hayata geçirmek istiyorsanız hemen Bana Ulaşın birlikte çalışalım.

Hızlı Talep Formu

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.