WordPress Tema Kurulumu

WordPress Tema Kurulumu

WordPress Tema Kurulumu

Bir WordPress temasını beğendiniz, temanızı da satın aldınız fakat o size siz de ona bakıyorsunuz 🙂 Bu noktada ben devreye giriyorum ve temanızı aynen demo linkinde olduğu gibi hazır hale getiriyorum.

WordPress Tema Kurulumu Nasıl Yapılır?

Tema kurulumu sanılanın aksine çok fazla dikkat edilmesi gereken dinamiği olan bir işlemdir. Kurulum aşamasında yapacağınız bir hata veya atlayacağınız bir nokta sitenizin ileride çalışmaz hale gelmesine sebep olabilir. Buna ilave olarak kurulum işlemi sadece tema dosyalarının sisteme yükleme işlemi değildir, buna ilave olarak sonrasında sisteminizde yapılması gereken çok sayıda işlem bulunmaktadır. Bunların çoğu performans ve güvenlik ile ilgili olup yine siteniz için hayati önem taşıyan Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) işlemlerini de içermektedir.

WordPress Tema Kurulumu Neleri İçeriyor ?

WordPress Tema Kurulumu

Temanızı satın aldığınız noktadaki gibi örneğin themeforest.net’in demo sayfasında gördüğünüz şekilde kurulumu.

Güvenlik işlemlerinin yapılması

Kurulum sonrasında sitenizde çeşitli güvenlik işlemleri ile bot saldırıları, istenmeyen yorumlar, istenmeyen kayıtlar gibi işlemleri engelliyorum.

Performans ile ilgili işlemlerin yapılması

Sitenizin hızlı açılması için önemli etkenlerden birisi şüphesiz hosting alt yapınızdır fakat uygulanması gereken performans arttırıcı işlemler olmadan siteniz istenilen performansı vermeyecektir.

Seo alt yapısı ile ilgili işlemlerin yapılması

Arama Motoru Optimizasyonu işlemi olan SEO çalışmasının en önemli noktası teknik SEO işlemleridir. Kurulum sonrasında sitenizin teknik SEO işlemleri yapılarak teslim edilmektedir.

Entegrasyon işlemlerinin yapılması

Talebiniz doğrultusunda Google Webmaster Tools, Google Analytics, Facebook Pixel vb. takip sistemlerinin entegrasyon işlemleri yapılmaktadır.

Çeviri işlemlerinin yapılması

Seçeceğiniz bir dile göre temanın çeviri işlemlerinin yapılması. Bu işlemler temanızın güncellenemesi sonrasında kaybolmayacak şekilde özel olarak yapılmaktadır. Dil tercihinizin İngilizce olması durumunda bu işlem yapılmayacaktır.

Ana Sayfa entegrasyonu

Temanıza özel olarak ana sayfa yapılandırılması, ürün, hizmet vb. detay sayfalarının yapılandırılması ve diğer ayar noktaları ile ilgili rehber niteliğinde video ekran kayıtları yapılacak ve tarafınıza gönderilecektir. Böylece uzun vadede kimseye ihtiyacınız olmadan kendi değişikliklerinizi bu rehberlerden izleyerek yapabileceksiniz.

WordPress Tema Kurulumu ile ilgili önemli bilgileri yukarıda sıraladım, şimdi bir WordPress Uzmanı olarak sizlere bu hizmet ile ilgili sıkça sorulan soruları listeliyorum;

WordPress Tema Kurulumu İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu Hizmetin Özel Tasarım WordPress Teması Hizmetinden Farkı Nedir?

Özel Tasarım WordPress Tema Yapımı hizmeti tamamen size özel olarak hazırlanan tasarım ve özelliklere sahip bir tema sahibi olmanız için verdiğim bir hizmettir. Bu hizmette ise seçmiş olduğunuz hazır temanın kurulum hizmeti verilmektedir. Özel Tasarım WordPress Teması hizmeti ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

WordPress Tema Kurulumu işlemi ne kadar zaman alıyor ?

Normal şartlarda kurulum işlemi 3 iş günü içerisinde yapılmaktadır, isteyeceğiniz özelleştirmelere göre bu süre uzayabilmektedir.

Temada değişiklik yapıyor musunuz ?

Talebinizi oluştururken belirttiğiniz noktalara göre kurulum işleminize belirttiğiniz işlemler ek ücret karşılığında yapılabilmektedir. Bunun için ilave ücret ve süre bilgisi tarafınıza verilecektir.

Çoklu dil kuruluma dahil mi ?

Belirtilen ücret ve süre 1 adet temanın 1 adet dil tercihiniz ile birlikte kurulumu içindir. İlave dil seçenekleri ekstra ücretlendirilmektedir.

Orijinal olmayan tema kurulumu yapıyor musunuz ?

Themeforest.net başta olmak üzere bilinen tema satış sitelerinden alınmış temaların kurulumlarını yapıyorum, illegal yollardan edinilmiş (warez, crackli, korsan vb.) temaların kurulumlarını yapmıyorum ve kesinlikle kullanmanızı önermiyorum. Temanızın yukarıdaki anlatıldığı şekilde elde edilmiş olması durumunda komisyon ücreti düşülerek ücretiniz iade edilecektir.

Bilgi girişi yapıyor musunuz ?

Hakkımızda yazınız, 10 sayfaya kadar olan hizmet vb. bilginizin girişini yapıyorum. Rehber niteliğinde videolar hazırladığım için kendi girişlerinizi kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Yukarıda yazan sayıdan fazla içeriğiniz var ve girişini benim yapmamı istiyorsanız ilave zaman ve ücret karşılığında işleminizi yapıyorum.

Fatura kesiyor musunuz ?

Yapacağımız tüm işlemler mesafeli satış sözleşmesi oluşturulmakta ve adınıza fatura kesilmektedir.

WordPress Tema Kurulumu Çalışmalarımdan Bazıları;

Siz de bu firmalar arasında yer alarak projenizi hayata geçirmek istiyorsanız hemen Bana Ulaşın birlikte çalışalım.

Hızlı Talep Formu

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.