WooCommerce Ödeme Yöntemleri 2024
Ali Çınaroğlu avatarı

Ali Çınaroğlu

WordPress Uzmanı
09.04.2024

WooCommerce Ödeme Yöntemleri 2024

Bu yazımda sizlere WooCommerce Ödeme Yöntemlerini 2024 yılı itibariyle listeleyeceğim. Bu listeyi firmaların bana verdiği güven, daha önceki tecrübelerim ve çalışma yapısına göre hazırladım. Komisyon oranları değişkenlik gösterdiği için sıralamada bu konuyu dikkate almadım. Çok sayıda yeni firma olsa da bazılarını elemek durumunda kaldım, eğer sizin de önereceğiniz bir firma var ise yorumlarda yazabilirsiniz, sonrasında listeye ilave ederiz.

WooCommerce Ödeme Yöntemleri 2024

Paytr

Paytr

WooCommerce Ödeme Yöntemleri ile ilgili sıralamada ilk sırayı Paytr firmasına veriyorum. Bunun sebebi başvuru, onay ve sonrasındaki verdikleri destek ile bugüne kadar beni mutlu etmesi. Bir diğer önemli nokta ise tabii ki WooCommerce eklentilerinin kullanımı kolay ve stabil olarak çalışması. Paytr’yi listede birinci sıraya koymamın en önemli sebebi de sitenin alt bölümüne logo ekleme zorunluluğu gibi çağ dışı bir istekte bulunmamaları. Bugün itibariyle bir çok projede Paytr ile çalışıyorum, size de tavsiye ederim. Firma ve süreçler ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Param

Param

Yeni sayılabilecek ödeme yöntemlerinden birisi olan 2022 yılında WooCommerce desteği vermeye başladı. 2014 Yılında ilk lisanslı elektronik para firması olarak tecrübeli ve kurumsal bir firma. Sitelerinin görünen noktalarında direkt olarak WooCommerce desteğini sunmamışlar, bulmakta zorlanmayın diye buraya linki bırakıyorum. Eklentileri sağlıklı çalışıyor, onay süreçleri ise bana göre biraz uzun.

Sipay

Sipay

2018 Yılında faaliyetine başladığını belirten Sipay ile henüz bir tecrübem olmadı. Web siteleri üzerinden inceleyebildiğim kadarıyla gayet kurumsal bir görünüme sahipler. Sanal pos hizmetinin WooCommerce desteği de bulunuyor. Kurulumun nasıl yapılacağı ile ilgili bir rehber de hazırlamışlar, buradan ulaşabilirsiniz.

iyzico

iyzico

Türkiye’de WooCommerce ödeme yöntemleri ile ilgili ilk çalışan firma Payu idi. Payu ya alternatif olarak hepimizi çok sevindirmişti iyzico. Peki neden bu listede diğer 3 firmadan sonra geliyor ? İlk nedeni Paytr de belirttiğim gereksinimler. Komisyon oranları ortadayken bir de çalıştığınız internet sitesine gereksiz logo, yazı vb. şartları dayatmak neyin nesi ? Neden sizinle çalıştığım için sitemde iyzico logosu bulundurmak zorundayım ? Kaldı ki bu logoları ekleyip onayı aldıktan sonra hemen hemen her projede kaldırıyoruz. Bunların yanında hakkımızda yazısı gerekli diye bir şart da ulaşmıştı bir kaç ay önce. Bu tip anlamsız gereksinimlerin yanında eklentisi de son test ettiğimde siteyi epeyce yavaşlatıyordu. Türkiye’de ilk sırada olmanın ve gösterilen ilginin getirdiği rehavet her noktaya işlemiş. Umarım kısa sürede geliştirici dostu diğer firmalar gibi kolay ulaşılabilir hale gelirler. Unutmadan linklerini de buraya bırakayım.

Paratika

Paratika

Görebildiğim kadarıyla Polonya merkezli Asseco firmasının Türkiye uzantısı olarak hizmet veriyorlar. İşin enteresan olanı burada WooCommerce desteği bulunduğu ilan edilse de, eklentiye ulaşmak istediğinizde farklı sitelerde 900 TL ve 300 TL fiyatla satış olduğunu görüyoruz. Diğer firmaların ücretsiz olarak verdiği bir eklentiyi neden ücret ödeyip alasınız ki ? Anladığım kadarıyla çok umurlarında değil bu konu. Bu yüzden listede son sırada yer alıyorlar.

WooCommerce Ödeme Yöntemleri ile ilgili firmaları bu şekilde listelemeye çalıştım. Umarım faydalı olmuştur. Bu ve benzeri içeriklerden haberdar olmak için aşağıdaki alana e-posta adresinizi yazarak ücretsiz bültenime abone olabilirsiniz.

Görüşmek üzere.

WooCommerce ile ilgili ihtiyacınız olabilecek hizmetler için burayı inceleyebilirsiniz.

Ali Çınaroğlu avatarı

Ali Çınaroğlu

👨🏼‍💻Web & WordPress Geliştirici 💼 flatisler.com 🏇Amatör Atçı 🪖İkinci Dünya Savaşı Meraklısı

Yorum Yap