WordPress Alt Yapısına Sahip Ünlü İnternet Siteleri

WordPress Alt Yapısına Sahip Ünlü İnternet Siteleri

Tarih: 17.03.2020

WordPress günümüzün en önemli içerik yönetim sistemi olduğu sanırım tartışılmaz bir gerçek. Bu gerçeğe ilave olarak ekleyebileceğimiz çok sayıda istatistik bulunuyor. Bunlardan en önemlisi wordpress’in bu pazarın %35’ini kapsadığı yönündeki istatistik. Bu da bugüne kadar hemen hemen hiç bir içerik yönetim sisteminin ulaşamadığı bir rakam.

Peki WordPress neden bu kadar popüler ?

Bu başlı başına ayrı bir içerik konusu fakat kısaca anlatmak gerekirse sanırım en önemli özelliği iki yönlü olması. Birinci yönü geliştiricilere neredeyse sınırsız geliştirme imkanı sunması, diğer yönü ise geliştirici olmayan son kullanıcıları için konu bazlı bileşenler ve ekstra sayfa yapıcı bileşenleri ile işlerini halleder hale getirmesi.

WordPress ile çalışmaya başladığım ilk senelerde yaptığım çalışmaları kişilere gösterdiğimde bazen inandırmakta güçlük çekiyordum. Bunun sebebi kullanıcıların WordPress’in hazır bir yapı olduğunu ve tasarım anlamında esnek olmadığını düşünmesiydi. İsterseniz şimdi bu algıları tamamen yıkacak 2020 model çok ünlü ve WordPress alt yapısına sahip internet sitelerini listeleyelim.

WordPress Alt Yapısına Sahip Ünlü İnternet Siteleri – 2020

1-BBC Amerika

2-The Next Web

3-Walt Disney Company

4-İsveç Resmi İnternet Sitesi

5-James Bond

6-Renault

7-Katy Perry

8-Sony Music

9-Time

10-Sylvester Stallone

 

%d blogcu bunu beğendi: