WordPress Döviz Kuru Çevirici

Ali Çınaroğlu

WordPress Uzmanı
22.10.2015

WordPress Döviz Kuru Çevirici

2024 Güncelleme !

Bu blog yazısını 2015 tarihinde yazmıştım şu an belirttiğim eklenti yayında değil, alternatifleri ile ilgili Blog’umu takip etmeye devam edin.


Ürünlerinizin fiyatları dolar, euro üzerinden ise ve anlık olarak Türk Lirası karşılıklarını görmek istiyorsanız WordPress Döviz Kuru Çevirici tam size göre.

WordPress Döviz Kuru Çevirici Kurulumu

Öncelikle buradaki linkten bilgisayarınıza indirerek veya wordpress panelinizdeki yeni eklenti arama alanına WP Currency Converter yazarak eklentiye ulaşabilirsiniz. Yükleme tamamlanıp etkinleştirmeyi yaptıktan sonra Ayarlar -> WP Currency Converter menüsünden çevirmek istediğiniz dövizleri seçebilirsiniz. From Currency List: yazan listeden euro dolar vb. dövizi, karşısındaki To Currency List: yazan listeden de çevirmek istediğiniz dövizi seçiyorsunuz. Türk lirası için destekleri mevcut.

Daha sonra ayarlarımızı yaptığımız bileşenimizi göstermek için Görünüm -> Bileşenler menüsünden WP Currency Converter Widget başlığını tutup istediğimiz bileşen alanına bırakıyoruz. Hepsi bu kadar ! Google finance alt yapısı ile doğru sonuçlar veren bu eklentiyi herkese öneriyorum.

bu ve benzeri ipuçları için Blog‘umu takip etmeye devam edin.

Ali Çınaroğlu

👨🏼‍💻Web & WordPress Geliştirici 💼 flatisler.com 🏇Amatör Atçı 🪖İkinci Dünya Savaşı Meraklısı