WordPress’de Tüm Ortam Klasörünüzü Nasıl İndirebilirsiniz ?
Ali Çınaroğlu avatarı

Ali Çınaroğlu

WordPress Uzmanı
17.02.2015

WordPress’de Tüm Ortam Klasörünüzü Nasıl İndirebilirsiniz ?

WordPress’de Tüm Ortam Klasörünüzü Nasıl İndirebilirsiniz ?

Bildiğiniz üzere wordpress de ortam dosyalarınız(fotoğraf, video, müzik dosyaları) yapacağınız ayarlara göre ya bir klasörde (default olarak uploads) ya da yıllık ve aylık olarak ayrı ayrı klasörlerde (2014-01, 2014-02 gibi) tutulur. Şimdi bunları ftp bağlantısı ile çekebiliriz ne gerek var böyle bir eklentiye diyenleriniz olacaktır. Ftp ile indirmek bir yöntemdir fakat bu yöntemde birkaç tık ile bütün ortam dosyasını kolayca indirebiliyoruz  yani uzun uzun bağlantıyı kurup beklemenize gerek yok.

Wordpress'de Tüm Ortam Klasörünüzü Nasıl İndirebilirsiniz

WordPress’de Tüm Ortam Klasörünüzü Nasıl İndirebilirsiniz ? Adım 1

Eğer periyodik aralıklarla yedek alıyorsanız bu yöntem size istediğiniz aralıktaki ortam dosyanızı yedekleme imkanı verecektir. Bir başka faydası da sitenizi hızlandırma adına, sitenizde var olan fotoğrafların optimizasyonunu bu yöntem ile sağlayabilirsiniz.

İndireceğiniz klasörü bilgisayarınıza açıp, fotoğraflar üzerindeki gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra aynı isimde olmalarına dikkat ederek sunucunuza geri yüklerseniz, ekstra bir eklenti vs. kullanmadan fotoğraf optimizasyonu yapmış olursunuz.

WordPress’de Tüm Ortam Klasörünüzü Nasıl İndirebilirsiniz ? Adım 2

Gelelim eklentinin nasıl kurulacağına; buradaki linkten eklentimizi indirip etkinleştiriyoruz. Daha sonra eklenti sol menüde downMl başlığı altında bir başlık oluşturuyor.

Bu başlığa tıkladıktan sonra tüm ortam klasörümüzü sıkıştırıp bize zip dosyası olarak sunuyor. Daha sonra linkin üzerine tıkladığımızda da tüm medya klasörünüz hazır.

Bu ve benzeri ipuçları için Blog‘umu takip etmeye devam edin.

Ali Çınaroğlu avatarı

Ali Çınaroğlu

👨🏼‍💻Web & WordPress Geliştirici 💼 flatisler.com 🏇Amatör Atçı 🪖İkinci Dünya Savaşı Meraklısı

Yorum Yap