Yoast SEO Eklentisi Alternatifleri
Ali Çınaroğlu avatarı

Ali Çınaroğlu

WordPress Uzmanı
16.10.2019

Yoast SEO Eklentisi Alternatifleri

Malumunuz bir internet sitesinin var oluş amaçlarından en önemlisi insanlar tarafından bulunabilmek, bunun sağlanabilmesi için yaptığımız işlemlerin tümüne de SEO (search engine optimization) Türkçesi ile Arama Motoru Optimizasyonu diyoruz.

Bu işlemleri yapabilmek için de bize bazı araçlar gerekiyor, bu araçların en fazla bilindik ismi Yoast Seo eklentisi. Kendi kullanıcısı için çok sayıda avantaj ve özellik içerse de önemli bir kitle Yoast Seo dan memnun değil. Bu nedenle ben de sizler için bu bileşene alternatif olabilecek diğer bileşenlerin listesini hazırladım.

Yoast SEO Eklentisi Alternatifleri

3-All in One SEO Pack

All in One SEO Pack

En az Yoast kadar bilindik ve çok sayıda kullanıcısı bulunan bu eklenti maalesef geçen bu sürelere rağmen gerek arayüzü, gerek özellikleri gerekse bir çok bileşenin ücretsiz olarak verdiği hizmetleri Pro sürümü ile vermesi nedeniyle listemde 3 numarada yer alıyor.

Eklenti Linki 

2-WP Meta SEO

WP Meta SEO

Kendine ait belirli bir kullanıcı kitlesi mevcut, arayüz ve özellik bakımından standartların biraz üzerinde fakat Yoast Seo ile kıyaslandığında bir çok noktada sınıfta kalıyor, bu nedenle listemde 2. sırada

Eklenti Linki

1-WordPress SEO Plugin – Rank Math

Yoast SEO Eklentisi Alternatifleri

Eğer bu şekilde devam ederse Yoast Seo yu tahtından edebilecek bir eklenti olarak görüyorum, çok sayıda premium özelliği ücretsiz olarak sunuyorlar. Zengin İçerik tipleri ile ilgili vermiş oldukları özellik piyasada 45-50$ a satılan bileşenlerin çoğunda yok. Arayüzü ve özellikleri kıyaslandığında listemde 1.sırayı hak ediyor.

Eklenti Linki

Yoast SEO Eklentisi Alternatifleri listesini sizin için hazırladım, bu ve benzeri ipuçları için Blog‘umu takip etmeye devam edin.

Ali Çınaroğlu avatarı

Ali Çınaroğlu

👨🏼‍💻Web & WordPress Geliştirici 💼 flatisler.com 🏇Amatör Atçı 🪖İkinci Dünya Savaşı Meraklısı

Yorum Yap